papier_kraftowy

Co to jest torba papierowa kraft?

Coraz więcej przedsiębiorców jest świadomych tego, że należy dbać o środowisko naturalne. Firmy wysyłkowe bardzo chętnie rezygnują z pakowania swoich towarów w torebki foliowe. Coraz większą popularnością cieszą się torby papierowe kraft z nadrukiem. Sprawdź, czym się charakteryzują, dlaczego warto je używać i co oferuje katowicki producent opakowań ekologicznych.

Spis treści

Czym charakteryzują się torby papierowe z papieru kraftowego?

Produkuje się je ze specjalnego papieru, który nie zawiera szkodliwych dla człowieka i środowiska substancji. Torby papierowe kraft polskiego producenta są bezpieczne i biodegradowalne. Powstają z papieru o bardzo wysokiej gramaturze. Ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne jest na tyle duża, że można je używać wielokrotnie. Są niezawodne, znoszą nawet duże obciążenia i są dość odporne na wilgoć. To produkty przyjazne dla człowieka. Stosując torby z nadrukiem lub logo swojej firmy, staniesz się bardziej rozpoznawalny na rynku. Połączysz najwyższą jakość wykonania z troską o środowisko naturalne.

Co to jest i jak powstaje papier kraftowy?

To gruby i wytrzymały papier pakowy. Powstaje w technologii roztwarzania siarczanowego. Metoda ta zwana jest potocznie procesem Krafta – stąd nazwa – papier kraftowy. Do wytwarzania tego papieru najchętniej stosowanym surowcem są drewno sosny i jodły. Proces produkcji składa się z kilku etapów, takich jak:

 • impregnacja wiórków drewna,
 • gotowanie w siarczku sodu i wodorotlenku sodu,
 • przesiewanie miazgi w celu usunięcia większych kawałków i mycie, aby usunąć pozostałości po gotowaniu,
 • formowanie w różne formy papiernicze,
 • ewentualne walcowanie, aby uzyskać pożądane wzory.

Dlaczego warto używać toreb papierowych kraft

To idealny wybór dla Ciebie, jeśli pragniesz zmienić wizerunek swojej firmy. Chcesz, aby była ona rozpoznawalna na rynku i kojarzona z ekologią oraz dbałością o środowisko naturalne. Torby papierowe kraft:

 • nie przepuszczają światła,
 • są przeznaczone do kontaktu z żywnością,
 • odznaczają się świetną przyczepnością taśm pakowych,
 • używane są do wytwarzania opakowań prezentowych, kopert, wstążek i sznurków,
 • doskonale przyjmują różne rodzaje nadruku.

To także doskonały nośnik reklamy. Jako producent toreb papierowych kraft z nadrukiem polecamy produkty w wielu kolorach, rozmiarach, kształtach i gramaturach. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się torby brązowe z uchwytami płaskimi i skręcanymi. Są stylowe i praktyczne, a przy tym atrakcyjne wizualnie – ozdobne.

Czy torby kraftowe są bardziej ekologiczne?

Jak najbardziej! To torby papierowe wielokrotnego użytku, co znacznie redukuje ilość odpadów. Wykonuje się je z biodegradowalnych materiałów. To doskonała alternatywa dla opakowań plastikowych, które rozkładają się bardzo długo i są poważnym zagrożeniem dla naszej planety. Proces rozkładu toreb Kraft zaś trwa zaledwie kilka tygodni. Zastępując foliowe torby z nadrukiem – papierowymi, możesz znacznie obniżyć koszty pakowania i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne.

Jaka jest wytrzymałość kraftowych toreb papierowych z nadrukiem?

Papier używany do ich produkcji posiada wzmocnioną strukturę, ma wysoką odporność na rozciąganie i rozdarcie. Jako producent oferujemy torby kraft z nadrukiem w różnych gramaturach. Im opakowania są narażone na większe obciążenie, tym wyższa gramatura papieru i solidniejsza rączka – skręcana – wygodna i łatwiejsza w eksploatacji. Rekomendowana nośność torby wynosi do 15 kg. Przeznaczone są one do różnego użytku – w zależności od ich wielkości.

Co-to-jest-torba-papierowa-kraft

Czy torby kraftowe można stosować do transportu żywności?

Tak! Papier kraftowy nie przepuszcza światła i nie jest bielony chlorem. Dlatego jest pozbawiony biotoksyn – szkodliwych dla człowieka związków. Z tego powodu torby papierowe kraft z nadrukiem są idealne do zabezpieczania świeżej żywności. Papier kraftowy posiada atest PZH. Może więc być wykorzystywany do wytwarzania opakowań na gotową żywność – toreb:

 • cateringowych,
 • zakupowych,
 • spożywczych.

To doskonałe rozwiązanie, jeśli prowadzisz punkt gastronomiczny z jedzeniem na wynos i z dostawą pod wskazany adres.

Torby papierowe z nadrukiem – sprawdź ofertę producenta Silesiapak

Wiesz już wszystko o opakowaniach z papieru kraftowego? A może szukasz sprawdzonego producenta, który dostarczy Ci ekologiczne torby z nadrukiem? Jesteśmy przekonani, że oferta Silesiapak sprosta Twoim oczekiwaniom. Wybierając nasze produkty, masz gwarancję wysokiej jakości, a przy okazji robisz coś dobrego dla planety i ochrony klimatu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.